Proces





     1.  Podzielcie się na 4-5 osobowe grupy, które odwiedzą miasta Europy. W wirtualnej podróży poznacie miasta – wielkość, cechy położenia, układu przestrzennego i zabudowy, ważne obiekty i atrakcje turystyczne oraz znaczenie miast. Po zebraniu i przeanalizowaniu informacji zbierzecie argumenty, które przekonają Waszych kolegów, że każde z miast możemy nazwać metropolią. Wyniki swoich opracowań przedstawicie w publicznym wystąpieniu w formie prezentacji PowerPoint lub posteru. Każda grupa swoje wystąpienie powinna zmieścić w czasie 10 minut.
      Miasto - cel waszej podróży  wybierzcie drogą losowania 

   2.     W każdej grupie wybierzcie lidera, który będzie się ze mną kontaktował raz w tygodniu i notował ustalenia z waszych spotkań grupowych. Podzielcie się w grupie zadaniami: 


Dreams of Other Places
http://www.flickr.com/photos/62752875@N00/10014258



   A.   Opisz  położenie miasta i określ czynniki, które przyczyniły się do jego powstania.   Dokonaj analizy układu przestrzennego (rozmieszczenie dzielnic mieszkalnych,centrów biznesu i handlu, dzielnic przemysłowych, ciągów komunikacyjnych) i   charakteru zabudowy. Wykorzystaj mapy w aplikacji Open StreetMap i   portalu Eurostat






'Taktiili karttasovellus Århusin kirjastossa'
http://www.flickr.com/photos/77136818@N00/3018169905

 
  B.  Zbadaj, jaka jest rola miasta. Uzasadnij każdą z funkcji przykładami.







  




Group with guide Grand Place,Leuven (c)Frédéric Van+Hoof'
http://www.flickr.com/photos/37470276@N04/5117489074

        
                     
      C. Przedstaw  ważne obiekty i atrakcje turystyczne miasta. Skorzystaj z aplikacji Google Maps – Street View, planu miasta, filmu i wskazanych tekstów.
 





 

Students and Laptops'
http://www.flickr.com/photos/47823583@N03/8466485544

 D.     Opisz współczesny rozwój miasta – czy następuje rozwój stref podmiejskich,  kryzys śródmieścia, proces rewitalizacji. Jakie niekorzystne zjawiska towarzyszą rozwojowi miasta? Wykorzystaj portal mapowy Discomap i wskazane teksty.




    3. Dokonajcie w grupie analizy zebranych informacji. Ustalcie wspólnie, jakich argumentów użyjecie, aby przekonać kolegów, że badane  miasto jest metropolią. Wykorzystajcie mapę myśli.

        4.  Przedstawcie swoje opracowanie. Wykorzystajcie prezentację multimedialną lub poster.